Venray kleurt oranje in strijd tegen geweld tegen vrouwen
Gemeente Venray is medestander in de strijd tegen geweld tegen vrouwen en sluit zich aan bij de internationale campagne Orange the World. Daarom kleuren vanaf 25 november het gemeentehuis, de Schouwburg, de brug bij het Raayland College en het kunstwerk ‘de Poort van Gelijkheid’ op de rotonde Zuidsingel/Leunseweg oranje.
Internationale dag tegen geweld
Op de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen vraagt de campagne wereldwijd aandacht voor het feit dat één op de drie vrouwen in haar leven te maken krijgt met geweld. In Nederland is dat zelfs 45 procent van de vrouwen en meisjes. Een ander schokkend feit is dat in ons land elke acht dagen een vrouw wordt vermoord door een (ex)partner.
Jaarlijkse Orange the World campagne
In Nederland doet inmiddels een overgrote meerderheid van de gemeenten en provincies mee aan de campagne, die loopt van 25 november tot 10 december. Bijvoorbeeld door een gebouw oranje uit te lichten en door extra aandacht te besteden aan het bestrijden van geweld tegen vrouwen en meisjes. De gemeente Venray doet nu voor de zevende keer mee. Het thema van de campagne is “Veilig, overal en altijd”. Burgemeester Uitdehaag: “Geweld tegen vrouwen en meisjes is onacceptabel. Met Orange the World en initiatieven zoals de Stop Straatintimidatie-app laten we zien dat Venray staat voor veiligheid en gelijkwaardigheid. Samen maken we het verschil.”
Stop straatintimidatie: samen voor een veilige omgeving
Gemeente Venray is bezig met het ontwikkelen van de Stop Straatintimidatie-app. Met deze app kunnen slachtoffers en getuigen eenvoudig meldingen maken van straatintimidatie. Zo krijgen we beter inzicht in waar het speelt en kunnen we samen werken aan een veilige omgeving voor iedereen.
