College Venray wil extra budget voor startersleningen

10 september 2026
Algemeen

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Venray wil extra financiële middelen beschikbaar stellen voor het verstrekken van startersleningen. Dit biedt starters op de woningmarkt meer kansen om een eerste woning in de gemeente Venray te kunnen kopen. De gemeenteraad neemt hierover op 27 oktober een besluit.

Deze afbeelding is gemaakt met AI.

Grote vraag naar startersleningen

De vraag naar startersleningen is de afgelopen jaren toegenomen door de hoge huizenprijzen en beperkte betaalbaarheid van koopwoningen. Door extra budget vrij te maken, kunnen meer starters uit de gemeente Venray profiteren van de voordelen van deze regeling. 
Kansen vergroten 

Kansen vergroten 

Wethouder Anne Thielen: “Voor starters is het steeds moeilijker om een eerste woning te kopen. Met de starterslening helpen we inwoners die nét dat extra steuntje in de rug nodig hebben. De lening overbrugt het verschil tussen de maximale hypotheek die een starter kan krijgen en de aankoopprijs van de woning. De koopwoningmarkt wordt daarmee voor jonge huishoudens toegankelijker. Ik hoop dat zij via deze regeling eerder een passende woning in onze eigen gemeente kunnen vinden.”